Lazerle hemoroid tedavisi: Hemoroid lazer ameliyatı

Lazerle hemoroid tedavisi: Hemoroid lazer ameliyatı

Doç. Dr. Mutlu Ömer Yakut lazerli basur tedavisi hakkında bilgi veriyor. Lazer ışını ile basur ameliyatı tekniği özellikle 1. ve 2. derecedeki iç hemoroidler üzerinde uygulanmaktadır. Başlangıç aşamasındaki hemoroidlerin tedavisinde kullanılan lazer tedavisi tekniği ağrısız bir çözüm sağlamakta olduğundan çok sık kullanılan bir yöntemdir.

Bu tedavide genişlemiş olan iç hemoroid dokularına belirli bir yoğunlukta ve sürede lazer ışını uygulanarak bu genişleyen dokuların söndürülmesi hedeflenir. Lazer ışınları yüzeysel bir etkiye sahip oldukları için çevre dokulara zarar vermez ve makat darlığına sebep olmaz.

3. ve 4. derece olan ileri seviye hemoroidlerde ise lazer tedavisi genellikle yetersiz kalır. Bu tarz basurlarda eğer lazer ışını kullanılacaksa lazer ışınının gücü artırılarak tıpkı bir makas gibi kesici etki verilir ve genişleyen dokular lazer ışınıyla kesilir. İleri seviye hemoroid tedavisinde lazer kullanımın faydası ise lazerin yakıcı etkisinde dolayı daha az kanama ve daha az ağrı görülmesidir.

Bu içerik lazerle hemoroid tedavisi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 08 Eyl 2010 Okunma: 7.898
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!