HEMOROİD İLAÇLARI ve HEMOROİD KREMLERİ

HEMOROİD İLAÇLARI ve HEMOROİD KREMLERİ

Piyasada satılan hemoroid ilaçları ve hemoroid kremleri nelerdir? Basur ilaçları ve kremlerinin isimleri nelerdir? Hangi hemoroid ilacı ve kremi nasıl kullanılır, etkileri nelerdir? Hemoroid ilaçları ve kremleri basuru (mayasılı) tedavi eder mi?

Her şeyden önce, unutulmamalıdır ki hemoroid ilaçları ve kremlerinin temel görevi hemoroidli hastayı rahatlatmaktır. Yani basur ilaçlarının kalıcı bir tedavi etme özellikleri yoktur. Kesin tedavi için uzman bir hekime başvurulmalıdır. Aşağıdaki ilaçlar ve kremler kesinlikle doktora başvurulmadan kullanılmamalıdır. Verdiğimiz bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır.

-Ağızdan alınan ilaçlar;

Daflon; Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı, şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde ise günde 4-6 tablet alınır.

Doxium: Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır böylece basurdan kaynaklanan rahatsızlıklar geriler. Hamilelik dışında önemli herhangi bir yan etkisi yoktur. Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.

Ağrı kesiciler; Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır ve türü önemsizdir.

-Krem şeklinde uygulanan basur ilaçları

Anestol; Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir içindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülmektedir.

Hedensa pomat; içerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererk rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır.


Hemoralgine pomat; İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına günde iki defa uygulanabilir.

Kortos krem;içerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır,kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır.Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol krem; İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir, belirgin bir yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog krem; kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

-Fitil şeklinde uygulanan basur ilaçları

Kortos fitil (supozituvar); içerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol (supozituvar); İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir, belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog (supozituvar); kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir.Günde iki defa uygulanabilir.

Bu içerik hemoroıd ılacları, hemoroid kremi, basur kremi, hemoroid kremleri, basur kremleri, hemoroid ilacı, basur için krem, hemoroid ilalar, hemoroid ilaç isimleri, hemoroid krem, hemoroid kremi isimleri, hemoroid için krem, basur ilaçları, hemoroid kremleri isimleri, basur kremi adı, basur ilaçları nelerdir, basur krem, basur kremleri isimleri, basur ilaç isimleri, hemoroid ilaçları nelerdir konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 09 Eyl 2010 Okunma: 87.518
Benzer yazılar


12 yorum

 1. kadir

  ilaçların hepsinin faydalarını okudum ama kesin bir sonuç göremedim acaba operasyon olmadan ilaçla tedavisi mümkün olmazmı aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

 2. serhat

  Uzman önerilerine katlıyorum ama ben bitkisel tedavi denedim ve memnun kaldım. bir bitkisel tablet bir de ped kullandım. (hemopharma diye bir siteden aldım) tabi herkezin durumu farklılık gösterebilir. şimdiden herkeze geçmiş olsun.

 3. seval

  ilaçla kesin sonuç alamıyorum doktora gitmeyede çekiniyorum bana ne gibi çözüm önerebilirsiniz

 4. bitki

  dua ve inançla her hastalık geçer

 5. esra

  proctolog etkili bi krem kullandım işe yaradı

 6. Anonim

  eşim son derece rahatsız ağrısı beline kadar vuruyor…tam sonuç almak için ne yapmamız gerekiyor…

 7. Anonim

  bazı doktorlar kremler sadece yumuşatır işe yaramaz diyor her kafadan bi ses çıkarsa doğru olanı nasıl bulucaz !!!

 8. Anonim

  sen her sese kafani verme uzman bir doktora git cok faydasini gorursun ve kurtulursun bundan, ben ameliyat oldum 15 gun oldu simdi cok rahatim, ilk basta sancili geciyor ama oda geciyor, omur boyu cekecene 3 gun sancin olur ondan sonra rahatlarsin,simdiden cok gecmis olsun arkadaslar.

 9. piyar

  benimde annemde oldu ne yemeli

 10. ahmet

  anonim ameliyat olduktan sonra dışkı kaçırma yada gaz kaçırma şikayetlerin oluyomu. bide hangi doktora ameliyat oldun lütfen yazarmısın

 11. action

  en etkili yöntem günde en az 2 defa sıcak suya oturulacak su içerisine bir kapak biokadin konulacak Proctolog krem ve Daflon hap kullanılması gerekiyor
  bol sebze, meyve incir, kayısı kurusu dere otu limon yeşilçay 2 litre su tüketin kola ve benzeri içeceklerden uzak durun uzun süre oturmayın yürüyüş yapın ayaklarınızı üşütmeyin 1 haftada iyileşirsiniz

 12. asya

  ölüyorum ağrıdan bunun bir çaresi yok mu?

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!