Hemoroid için şifalı bitkiler: Basura ne iyi gelir?

Hemoroid için şifalı bitkiler: Basura ne iyi gelir?

Hemoroid için bitkisel çözümler. Basur nasıl geçer? Basur ağrılarını azaltmak için ne yapabiliriz? Hemoroid için şifalı bitkiler nelerdir? Hemoroid formülleri ve bitkisel tedavi yöntemleri.

Basur için at kestanesi: At kestanesi bitkisinin şişkinlik ve iltihap giderici etkisi olduğundan kan damarlarını daha esnek hale getirerek basurlu bölgeyi rahatlatır. Bu bitkiden 150 mg tablet şeklinde alınması önerilir. Hamile kalmayı düşünenler at kestanesi tabletlerini kullanmamalıdırlar.

Aykuyruğu otu ile hemoroid tedavisi: Günde 2-3 bardak atkuyruğu çayı içilmesi kanamalı basura iyi gelir. Bu bitkinin orta dereceli bakteri öldürücü etkisi de bulunmaktadır.


Hemoroid için aynısafa çiçeği: Ağrıyı dindiren ve iltihabı gidermeye yarayan aynısafa çiçeği bitkisinin kremi dış hemoroide sürülmelidir.

Karahindiba ile basur tedavisi: Karahindiba dışkıyı yumuşatır ve dışkının atılmasını kolaylaştırır. 1/4 (çeyrek) bardak suya 10-15 damla karahindiba tentürü damlatılır ve günde 2 kere bu kürden kullanılır. Safra taşı olanların bu bitkiyi kullanmaları ise önerilmez.

Karnıyarık otu ile hemoroid formülü: Bağırsak dokusunu kaplar ve korur. Karnıyarık otu basur ağrılarını azaltır. Kullanımı için aktara danışınız. Başka bir ilaç aldıysanız bu bitkiyi 1 saat geçmeden önce kullanmayınız.

Sarı kantaron ile basur formülü: Şişme ve iltihaba sebep olan hormonları durdurarak hemoroidli bölgeyi rahatlatır. Gece yatmadan önce kullanılmalıdır. MAO inhibitörleriyle etkileşime giren herhangi bir ilaç veya antidepresan kullanıyorsanız bu bitkiyi kullanmanız önerilmez. Hamilelikte ise sadece doktor gözetiminde kullanılabilir. Güneşte fazla kalanlar ise bu bitkinin cildinizi güneşe karşı hassaslaştırıcı etkisi olduğunu unutmamalıdırlar.

Not: Yukarıdaki bitkisel formüllerin hazırlarını aktarlarda bulabilirsiniz. Kullanımları hakkında da aktarınızdan detaylı bilgi almanız tavsiye edilir.

Bu içerik basur için şifalı bitkiler, hemoroid için şifalı bitkiler, basura ne iyi gelir, hemoroide ne iyi gelir, hemoroid ağrısına ne iyi gelir, basura yarayan bitkiler, basurda neler yenmez, dış basura ne iyi gelir, hemoroid ne iyi gelir, hemoroit için bitkisel otlar, basura iyi gelen çiçek, aynısafa oturma banyosu ibrahim saraçoğlu konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 05 Eyl 2010 Okunma: 14.512
Benzer yazılar


1 yorum

  1. Aysu

    Bende analda catlama var.cok acitiyor

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!