ENDER SARAÇ HEMOROİD tedavisi: Ender Saraç basur bitkisel tedavisi

ENDER SARAÇ HEMOROİD tedavisi: Ender Saraç basur bitkisel tedavisi

Dr. Ender Saraç hemoroid için şifalı bitkiler. Hangi bitkiler, baharatlar ve bitkisel çaylar basura iyi gelir? Dr. Ender Saraç hemoroid tedavisi için neler öneriyor? Basuru olanlar nasıl beslenmeliler? Halk arasında basur olarak bilinen hemoroit hastalığı aslında bir cins varis plağıdır. Hemoroite yol açabilecek nedenler arasında uzun süre oturmaktan, fazla acılı yemeye, kabızlıktan, yoğun strese kadar çeşitli nedenler sayılabilir.

Hemoroid için bitkisel takviyeler: Gotu kola, aloe vera, rutin biyoflavonoidi ve bazı ayurveda tabletleri genel varis eğilimini azaltarak yararlı olabilir.

Hemoroide iyi gelen bitki çayları: Kuşburnu ve kök zerdeçaldan karışım çay yapıp içmek ayrıca günde en az 2 litre ılık sıvı içmek bu konuda çok faydalıdır.

Basure iyi gelen baharatlar: Kara halle, yoğun burucu özelliğinden dolayı özellikle hemoroitte çok faydalıdır. Kara haileyi tüketebilmek için, çekirdekleri, teflon tavada çok az miktarda sıvıyağla sürekli karıştırıp yavaşça kavurmak gerekir. Son derece buruk bir tadı olan kara halle ağza alındığı andan itibaren büzüştürmeye başlar.


Yemeklerden sonra günde 2-3 kez, 1 adet kavrulmuş kara halle çekirdeğini çiğneyip yutmak hemoroite karşı tedavide ve korunmada oldukça yararlıdır.

Ayrıca baharatlardan toz zerdeçal da, hem hemoroit kanamalarını azaltır hem de hemoroitin oluşmasını veya ilerlemesini önler. Tüm acı baharatlar, hemoroitin oluşumunu ve kanama riskini artırır. Bu nedenle her türlü acı baharattan kaçınmak gerekir. Genelde hemoroite olumlu etkileri olabilecek baharatlar arasında nane, safran, dereotu, biberiye, kişniş, tarçın, kakule, gülsuyu sayılabilir.

Hemoroid için beslenme önerileri: Fazla miktarda kırmızı et, katı ve kuru yiyecekler, acılı, baharatlı besinler ile aşırı asitli içeceklerden kaçınmak gerekir. Beslenmede özellikle sulu, ılık, lifli, çeperli gıdalar, meyve kompostoları, yulaf ezmesi, müsli, sulu ayran, kuşburnu marmeladı, sebze çorbası, zeytinyağlı sebze yemekleri gibi besinlerin tüketilmesi çok yararlıdır.

Bu içerik hemoroid bitkisel tedavisi ender saraç, ender saraç hemoroid bitkisel tedavi, ender saraç basur tedavisi, ender saraç hemoroid tedavisi, hemoroid bitkisel çay, basura bitkisel tedavi, basur için bitkisel çay, hemoroid olanlar nasıl beslenmeli, ender saraç basur bitkisel tedavi, hemoroid için bitkisel çay, ender saraç basur, hemoroid için bitki çayı, hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, ender saraç hemoroit tedavisi, ender saraçoğlu hemoroid tedavisi, basur bitkisel tedavi, hemoroid olanlar ne yememeli, hemoroid ne yemeli, ender saraç basur tedavisi bitkisel, hemoroid için bitkisel çaylar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 11 Eyl 2010 Okunma: 27.664
Benzer yazılar


4 yorum

 1. yasin

  merhaba bende basur var ve kanamalı oluyor bağzı geceler çok ağrı yapıyor bunun için hangi ilaçları veya kremleri denemem gerekli olur bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim bitki kremleri hangisi iyi gelir bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim..

 2. seval

  merhaba bende basurvar kanamalı ve iki tane memesi var mercimek büyüklüğünde zaman zaman ağrı oluyor bana negibi tedavi önerirsiniz doktara gitmeye çekiniyorum teşekkür ederim

 3. nejla

  merhaba benimde şikayetim arkadaşlarım gibi basur sorunum var kanamalı bir memesi var daha önce acımıyordu şimdi ağrı var nasıl bir krem veya ilaç önerirsiniz teşekkür ederim. kantoron yağı iyi geli rmi? sağolun.

 4. semih

  daflon ilacını kullanın bitkiseldir eczanelerde mevcuttur

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!