Dış hemoroid nedir? Dış hemoroid nedenleri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır?

Dış hemoroid nedir? Dış hemoroid nedenleri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır?

Dış hemoroid dokusu anüs dışında cilt altında bulunduğundan normal şartlarda görünmez damarsal bir dokudur. İç hemoroidlerde olduğu gibi kabızlık, ıkınma ve sürekli kronik öksürük durumlarında şişip görünür duruma gelebilir.

Dış Hemoroid

Dış Hemoroid

Dış hemoroid başlangıç seviyesinden itibaren kanama ve ağrı yapar. Dışta olduğu için genellikle hastalar kendi teşhislerini koymuş olarak doktora başvururlar. Ağrı ve kanama başta görüldüğünden iç hemoroidlere göre daha erken tanı koyulur. Tüm bunlara rağmen genellikle hemoroid içi kanama (tromboz) görülebilir. Anüs çevresinde elle hissedilir büyüklükte sertlik ve morluk olarak algılanır. Tromboz hemoroidler acil girişim gerektirmektedir.

Bu içerik dış basur, dış hemoroid tedavisi, dış hemoroid nedir, dış basur nedir, dış hemoroid tedavisi nasıl olur, dış hemoroid nasıl tedavi edilir, dış hemoroid, dış hemoroid tedavi yöntemleri, external hemoroid tedavisi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 03 Eyl 2010 Okunma: 8.951
Benzer yazılar


3 yorum

  1. yunus

    Kardesim devamli arka organindan kaciriyo ne yapmaliyiz?

  2. kasım

    dış basur var. kanama yok. dış basur başlayalı 2 gün oldu ilaçla veya başka bi yöntemle bu durdurulabilir mi? ayrıca doktora gitmek istemiyorum kesinlikle. lütfen bunu söylemeyin.

  3. nuran

    iki gündür dış basurum çok ağrı yapıyor geceleri uyuyamıyorum sanki yırtılıyor gibi oluyor

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!